Zhdukja e të resë shtatzënë, dalin detaje tronditëse: Kishte zbuluar tradhëtinë e partnerit, që ishte po ashtu në pritje të një fëmije tjetër

by Lajme Shqip

Detaje të reja kanë dalë në lidhje me zhdukjen e një të reje në Itali, e cila ishte 7 muajshe shtatzënë.

Giulia Tramontano është zhdukur pasi zbuloi tradhtinë e të dashurit të saj, 30-vjeçar, barist në një klub luksoz në Milano.

Që nga e diela, 29-vjeçares shtatzënë në muajin e shtatë i kanë humbur të gjitha gjurmët: një ditë më parë, të shtunën, ajo kishte zbuluar se edhe e dashura e partnerit të saj priste një fëmijë, por ajo e kishte ndërprerë shtatzëninë. Të tre do kanë pasur një përballje të nxehtë për të sqaruar çështjen.

Giulia, me origjinë nga Sant’Antimo (Napoli) , jetonte me Alessandron dhe herë pas here ata pritën edhe djalin e tij gjashtëvjeçar të lindur nga një lidhje e mëparshme.

Sapo mësojnë gjithçka, prindërit e Giulias nxituan në Lombardi për t’u përballur me të dashurin e vajzës së tyre. Ky takim është gjithashtu me tone të larta, ku nuk ka munguar as shpullat në drejtim të 30-vjeçarit.

Familja e Giulias mendon se 29-vjeçarja ka ikur për shkak të hidhërimit ekstrem të zbulimit të tradhtisë dhe shtatzënisë së partneres së të dashurit. Mirëpo me kalimin e orëve po vlerësohet edhe rruga e largimit të pavullnetshëm.

Hetimet nga karabinierët vijojnë të pandërprera, ndërsa prokurorja Alessia Menegazzo ka hapur dosjen për këtë çështje, për momentin pa titull krimi apo nën hetim. Të dhënat e telefonit, kompjuterët dhe celularët dhe kamerat përfunduan duke u ekzaminuar nga hetuesit.

Kërkimet kryhen edhe nga zjarrfikësit të cilët edhe me helikopterë inspektojnë rrjedhën e lumit Seveso dhe kanalin e Villoresit.

Videoja e vëzhgimit e kapi gruan herët në mbrëmje të së shtunës. Që atëherë asnjë gjurmë: as nga llogaritë bankare apo nga celulari. Karabinierët e kanë dëgjuar për një kohë të gjatë 30-vjeçarin, i cili aktualisht nuk është në regjistrin e të dyshuarve dhe që të dielën ka bërë kallëzim për zhdukjen e partneres së tij.

TË NGJASHME

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy