Vdiq nga përplasja e gomoneve duke bërë rafting, gjendet trupi i pajetë i 19-vjeçares

by Lajme Shqip

Në Piano Lago, në provincën e Cosenza, u gjet e vdekur Denise Galatà, 19-vjeçarja e zhdukur pasi përfundoi në lumin Lao teksa po bënte rafting me shokët e klasës gjatë një ekskursioni shkollor. Zhytësit e zjarrfikësve identifikuan dhe gjetën trupin e të resë, e cila ndodhej nën ujë. Zbulimi u bë pak nga pika ku 19-vjeçari kishte përfunduar në ujë, pak metra thellë në lumë.

Përplasje mes dy gomoneve të përdorura për rafting: Ky do të ishte shkaku i rënies së 19-vjeçares në ujërat e lumit Lao, në Laino Borgo. E reja ishte në bordin e njërës prej dy gomoneve që u përplasën.

Për shkak të goditjes, Denisi përfundoi në ujë dhe që atëherë i kishte humbur çdo gjurmë. Vajza nuk arriti të dilte në sipërfaqe dhe u mbyt. Në këtë periudhë lumi Lao është përmbytur për shkak të reshjeve të shumta që kanë goditur të gjithë zonën e Pollinos ditët e fundit.

Ndërkohë, prindërit e Denisit mbërritën në Piano Lago të martën. Vajza jeton me familjen e saj në Cinquefrondi , në zonën Reggio, dhe ndjek shkollën e mesme shtetërore Giuseppe Rechichi në Polistena. Në udhëtim me të ishin disa shokë shkolle, të gjithë në gjendje të mirë, pavarësisht gjendjes së tyre të tronditur.

TË NGJASHME

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy