Të shtëna me armë zjarri, plagosen tre të mitur

by Lajme Shqip

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi, ku 3 fëmijë të mitur kanë mbetur të plagosur, pas të shtënave me armë zjarri.

Një person i panjohur nga një mjet kalimtar ka nisur të qëllojë në ajër duke plagosur tre fëmijët të mitur të shoqëruar nga dy nënat e tyre në Korydallos, raporton Protothema.

Sipas burimeve policore, po hetohet nëse autori është i afërm i njërës prej dy nënave të të miturëve.

Mësohet se fëmijët të moshës 2 dhe 3 vjeç janë dërguar me plagë të lehta në spitalin e Atikës.

TË NGJASHME

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy