Kinematografia në zi! Ndahet nga jeta në moshën 56-vjeçare aktori me famë botërore (EMRI+FOTO)

by editor

Paul Grant, i cili u shfaq në ekskluzivitetet e filmave “Star Wars” dhe “Harry Potter”, ka ndërruar jetë në moshën 56-vjeçare.

Lajmin e konfirmoi vajza e Paul, Sophie Jayne Grant për “Sky News.”

“Jam zemërthyer. Asnjë vajzë nuk e meriton t’i hiqet babai. Ai ishte aq i njohur dhe i dashur. Ai është larguar shumë shpejt”– tha vajza e aktorit të ndjerë.

Sipas mediave të huaja, Paul pësoi vdekje klinike pas një kolapsi në një stacion treni në Londër më 16 mars. Ai më vonë u shpall i vdekur më 20 mars.

Autoritetet iu përgjigjën një incidenti në stacionin St. Pancras në Euston Road, konfirmoi një zëdhënës i Shërbimit të Ambulancës në Londër për “Sky News.” Ndërsa Paul u dërgua me urgjencë në spital, familja e tij mori vendimin për të fikur aparatin e tij të mbështetjes për jetën më 19 mars.

TË NGJASHME

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy