Gruaja bën pazaret dhe kthehet në shtëpi, gjendet e vdekur pak çaste më vonë. U pikas nga era e djegur e qumështit në zjarr

by Lajme Shqip

Një e moshuar rreth të 70-ave është gjetur pa shenja jete mesditën e sotme në lagjen “ Kryengritja e Fierit ” ne Fier.

Gazetari Enea Verria bën me dije se në vendngjarje ka mbërritur menjëherë shërbimi zjarrfikës i cili ka hapur me forcë derën dhe paraprakisht u dyshuar se e moshuara nuk kishte shenja jete.

Ndërkohë ambulanca e ka trasportuar drejt spitalit rajonal të Fierit për të bërë ekspertizën.

E moshuara është identifikuar si Gjinovefa Toro, 70- vjeçe.

Sipas burimeve e moshuara kishte lënë qumështin në zjarr dhe era e shkrumbuar e tij ka bërë që komshinjtë të alarmohen, ndërsa një orë më parë 70- vjeçarja kishte dalë për të blerë ushqime.

TË NGJASHME

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy