Dridhjet e tokës nuk kanë të ndalur/ Rumania goditet nga një tjetër tërmet i fortë

by editor

Një tërmet me magnitudë 3.9 ballë të shkallës Rihter goditi Rumaninë mëngjesin e sotëm.

Rumania u godit sërish nga një tjetër tërmet mëngjesin e sotëm.

Mediat vendase raportojnë se tërmeti ka qenë me mangitudë 3.9 dhe epiqendra ishte në Targu Ziu, afër kufirit me Serbinë.

E njëjta zonë u godit nga një sërë tërmetesh javën e kaluar, disa nga të cilët u ndjenë dhe në Serbi.

Deri më tani është është raportuar për dëme materiale apo humbje jetësh.

TË NGJASHME

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy