Çfarë po ndodh me monedhat e huaja? Ja me sa do të këmbehet sot euro dhe dollari

by Lajme Shqip

Sot, më 1 Qershor 2023, dollari amerikan blihet me 102 lekë dhe shitet me 103.2 lekë.

Euro blihet me 109.1 lekë dhe shitet 110.1 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 125.8 lekë dhe shitet me 127.3 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 111.6 lekë, ndërsa në shitje me 113 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 74.5 lekë dhe në shitje me 76.8 lekë.

Për më tepër shihni tabelën e mëposhtme:

Shokohet Italia/ U vra nga partneri i saj, gjendet trupi i 29-vjeçares shtatzënë

TË NGJASHME

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy