A do të ketë reshje shiu? Temperatura deri në 28 gradë dhe…/ ‘Kapriçot’ e motit për ditën e nesërme, ja çfarë pritet të ndodhë me motin

by Lajme Shqip

Moti për ditën e nesërme pritet të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike të paqëndrueshme, sipas parashikimit të SHMU.

Pritet të ketë kthjellime në pjesën e parë të ditës, ku gjatë pasdites do të ketë prezencë edhe të vranësirave në pjesën më të madhe të vendit.

Në orët e mesditës dhe pasdites vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu kryesisht përgjatë ultësirës Perëndimore dhe zonave malore. Hera- herës reshjet pritet të jenë në formën e shtrëngatave afatshkurtra. Era do të fryjë në drejtimin veriperëndim-perëndim me shpejtësi mesatare deri 8m/, duke bërë që valëzimi në dete të jetë i ulët i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

Në zonat malore 12deri 25

Në zonat e ulëta 18 deri 28

Në zonat bregdetare 17 deri 26

TË NGJASHME

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy