Reshje shiu, erë dhe stuhi, moti bën kthesën e papritur, ja çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

by editor

Moti do të jetë me vranësira, reshje shiu dhe stuhi me aktivitet kryesor në veriperëndim, në mbrëmje vonë reshjet do të zhvendosen drejt jugut.

Era do të jetë e vrullshme me drejtim me shpejtësi 18-25 m/sek në bregdet.

Advertisements

Valëzimi do të jetë i forcës 6-7 me lartësi vale 1,5 deri në 2,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje në mëngjes, rënie në veri.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

Advertisements

Zona malore 4/13°C
Zona e ulët 8/19°C

Zona bregdetare 12/18°C.

TË NGJASHME