Nuk ka paqe për Turqinë, një tjetër tërmet i fuqishëm shkund vendin, ja sa ishte magnituda

by editor

Turqia është goditur sërish nga disa tërmete edhe përgjatë ditës së sotme, ku më i fori ishte pak minuta më parë me magnitudë 4.7.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 14 kilometra nga Gurun, ndërsa lëkundjet janë nideri shumë të forta për shkak se thellësia ka qenë e vogël.

Advertisements

Kujtojmë që pas tërmetit apkaliptik me magnitudë 7.8 Turqia dhe Siria kanë qenë nën goditje të vazhdueshme, ku deri më tani kanë humbur jetën mbi 50 mijë persona, ndërkohë që ka ende trupa nën rrënoja.

Advertisements

TË NGJASHME