Media në zi! Ndahet nga jeta gazetari shumë i njohur për publikun

by editor

Maurizio Costanzo, gazetari i njohur Italian është ndarë nga jeta në Romë në moshën 84-vjecare. Costanzo ka qenë autor, botues, drejtues televiziv dhe skenarit në Itali.

Ai ka kryer dhjetëra programe radiotelevizive dhe komedi teatrale.

Advertisements

Ai arriti një popullaritet të madh në vitin 1976, duke drejtuar emisionin e bisedave “Bontà loro” në Rai.

Emri i tij është i lidhur edhe me emisionin Maurizio Costanzo, i transmetuar që nga viti 1982 në Mediaset.

Advertisements

Ai ka shkruar libra të shumtë, duke përfshirë “Chi mi credo di essere” (2004, në bashkëpunim me G. Dotto), “E che sarà mai?” (2006), “La strategia della tartaruga” (2009), “Storia e testi” (2015), “Vi racconto l’Isis” (2016).

TË NGJASHME