Mendoi se ia hodhi! Shqiptari martohet me italianen, por kur shkon në Itali e gjen belaja

by editor

Ne itali kane arr stuar së fundmi një shqiptar i cili kishte hyrë në Itali duke ndryshuar edhe mbiemrin.

Mediat italiane kanë njoftuar se 32-vjeçari shqiptar pasi ishte dëbuar nga Italia, kishte gjetur një mënyrë tjetër për t’u rikthyer sërish duke iu shmangur kontrolleve,

Advertisements

sepse kishte fituar mbiemrin e gruas së tij, italianes 28-vjeçare, e cila ishte paguar për t’iu bashkuar në Shqipëri dhe për t’u martuar me të.

Sipas mediave italiane shqiptari ishte d buar nga Italia dhe nuk kishte të drejtë të hynte në territorin italian.

Advertisements

Tani shqiptari do të përballet me ak zën e ndihmës dhe nxitjes së emigrimit të parregullt, pasi kishte shkelur urdhrin e ndalimit.

Korrikun e kaluar shqiptari u kap pasi duhej të v ante 5 muaj b rg për kr met që lidhen me emigracionin e paligjshëm.

Përveç kësaj, hetime të tjera hetimore zbuluan se 32-vjeçari kishte shkelur gjithashtu një urdhër dëbimi nga territori italian që kishte marrë dy vjet më parë nga Prefektura e Bolonjës dhe të cilin e kishte shkelur duke u kthyer në Itali me dokumente false.

TË NGJASHME