Kjo grua na çuditi me sekretin e lumturisë në çift, ka 7 vite që nuk fle në një krevat me burrin, thotë që…

by editor

Rrëfimi i një gruaje për jetën me bashkëshortin e saj ka bërë xhiron e mediave të huaja. Ajo shkruan se ka 7 vite që nuk fle me bashkëshortin e saj për disa arsye dhe të dy janë shumë të lumtur nga ky vendim.
qqe
“Unë dhe bashkëshorti im kemi 8 vitte që bashkëjetojmë dhe në 7 vite prej këtyre, kemi fjetur në dhoma gjumi të ndryshme. Jo, nuk është për shkak se ne debatojmë shumë ose për shkak të fëmijëve (nuk kemi fëmijë),

por thjesht sepse na pëlqen kështu.Gjëja më e rëndësishme është të jesh i lumtur. Por në fakt, kur vendosni rregullat tuaja në martesë, mund të hasni stereotipe që mund t’ju bëjnë të mendoni se po i bëni të gjitha gabim.

Advertisements

Sidomos për Bright Side, kam vendosur të flas se pse preferojmë të flemë në këtë mënyrë, çfarë avantazhesh na jep dhe do të ndaj edhe reagimet e miqve dhe të afërmve tanë”.Si filloi gjithçka? “Burri im dhe unë kemi fjetur ndarazi për 7 vjet

dhe tani jemi më të lumtur. Një herë, u zgjova vetëm në shtrat. Dhe isha plotësisht e sigurt se kisha rënë në shtrat për të fjetur me burrin tim. Kur u futa fshehurazi në dhomën ngjitur, e gjeta duke fjetur i qetë në divan.

Advertisements

Mendova, “Mirë, do flas me të nesër në mëngjes.”Gjatë mëngjesit të nesërmen, ne patëm këtë lloj bisede: -Dje, pse shkove në dhomën tjetër? -Nuk po më zinte gjumi. Ti po rrotulloheshe dhe po merrje frymë rëndë dhe unë zgjohesha

sa herë që lëvizje.-Hmm, në rregull. Nuk e dija që merrja frymë rëndshëm. E njëjta gjë ndodhi të nesërmen. Na zuri gjumi bashkë dhe u zgjuam veçmas. Kështu, kuptova se duhej të flisnim për këtë.

TË NGJASHME