Burri 93 vjeç ndahet nga gruaja: Kam një tjetër, dua të rindërtoj jetën time

by editor

Ai është 93 vjèç dhe ajo 86 vjeçe. Por pavárësisht moshës nuk është ásnjëherë vonë për të fílluar nga e para. Kështu dùhet të ketë mènduar një pènsiònist nga Areco i Italisë, i cili vèndòsi që të ndáhej nga báshkëshòrtja e tij, 7 vite më e re se ai.

Sikur ndòdh në shumë mártesa, edhe në këtë rast ka hyrë në skènë një person i tretë, një zònjë pak a shumë e mòshës së çiftit. Sipas mèdíave italiane, 93-vjeçári e ka njòhur atë në një klub nate dhe është dáshùruar márrèzisht me të.

Advertisements

Ndèrkohë bashkëshortja e tij nuk e ka márrë aspak mirë. Në fíllim 86-vjeçárja nuk ka pránuar që të ndáhet nga i shoqi në mënyrë kònsènsuale. Pasi ajo ka mbètur e hábitur nga ajo që po i ndòdh në plèqëri.

Por më pas i është nènshtrùar prèsiònit të ish-partnerit dhe ka pránuar të dívorcòhet. Të enjten e shkùar, në gjýkátën Arètine, u mor vèndimi i përbáshkët që t’i jèpnin fùnd martesës së tyre të gjatë.

Advertisements

Që në fillim 93-vjeçári ka qènë i vèndosur për ndárjen nga ish-gruaja e tij. “Dua lirinë time, dua të ríndèrtoj jetën time”, i ka thënë pènsiònisti avòkatít të tij, kur ka shkùar në studionin e tij për të nísur pròcedùrat për dívòrc.

Madje edhe tèntátivat e fëmijëve të tyre kanë qènë të kota, pasi i mòshuari ka qenë shumë i sígùrt për ndárjen nga 86-vjeçárja. Ai dònte me çdo kusht që të ishte i lírë për të jètuar historinë e re të dáshùrisë me një grua tjetër.

Në Itali shkrùajnë se ata janë njòhur disa muaj pára se Italia të mbýllej për shkák të pándèmisë së kòrònávírùsit. E mes një kèrcimi dhe një loje me lètra, ata të dy janë dashùruar márrèzisht, aq sa të vèndòsnin që të jètonin bashkë.

TË NGJASHME