Tërhiqen si “dy pole të kundërta”, partneri juaj ideal në shtrat sipas Horoskopit

by editor

Horoskopi për dashurinë zbulon se çdo shenjë ka një partner të përsosur erotik, i cili mund të përmbushë dëshirat e tyre dhe të ndezë pasionin. Zbuloni se cila është e juaja:

Dashi

Advertisements

Dashi është këmbëngulës dhe me temperament. Preferon pushtimin seksual. Ju prireni të jeni një udhëheqës, jo një ndjekës. Nuk ju pëlqen të shprehni shumë emocione, kontakti fizik është prioriteti juaj. Partnerët më të mirë: Luani, Peshorja, Binjakët, Akrepi.

Demi

Advertisements

Demi sensual dhe seksi dëshiron eksitimin edhe më shumë se seksin, dhe tingujt dhe prekjet janë shumë të rëndësishme në një përvojë seksuale. Ju mendoni se gjetja e partnerit të përsosur seksual është një humbje kohe. Më mirë të ulesh dhe të presësh që ata të të gjejnë. Partnerët më të mirë: Akrepi, Gaforrja, Virgjëresha, Bricjapi.

Binjakët

Binjakët janë shumë të hapur kur bëhet fjalë për seksualitetin. Ju pëlqen të bëni dashuri në vende të ndryshme, por ju pëlqejnë edhe bisedat interesante gjatë seksit. Jeni të shkëlqyer në flirtim dhe vlerësoni partnerët tuaj. Ju pëlqen të shijoni seksin dhe të eksperimentoni vazhdimisht. Partnerët më të mirë: Dashi, Binjakët, Shigjetari, Ujori.

Gaforrja

Jeni një partner sensual, por miqësia dhe emocionet e dashurisë janë të rëndësishme për ju derisa të shkoni në shtrat. Intuita e Gaforres është vërtet e zhvilluar, mund ta kuptoni lehtësisht se çfarë dëshiron partneri juaj. Partnerët më të mirë: Demi, Luani, Bricjapi, Peshqit.

Luani

Ju njiheni për fantazinë e egra seksuale dhe mbështeteni te sharmi dhe kimia juaj për të tërhequr partnerët. Jeni të kujdesshëm dhe keni nevojë për një vlerësim të vazhdueshëm. Ju pëlqen paraloja dhe joshja, dhe shpina juaj është një nga zonat më të fuqishme erogjene. Partnerët më të mirë: Akrepi, Dashi, Shigjetari, Luani.

Virgjëresha

Virgjëreshat nuk janë aq naivë. Në fakt, energjia juaj seksuale është shumë e fortë, mund të jeni shumë seksi dhe sensuale. Ju pëlqen të shijoni paralojën: masazhi mund të rrisin eksitimin tuaj. Partnerët më të mirë: Demi, Peshorja, Peshqit, Bricjapi.

Peshorja

Peshorja konsiderohet si shenja më e sofistikuar e zodiakut, me shije të shkëlqyer dhe ndjeshmëri delikate. Inteligjenca e lartë e bën Peshoren të çmendet për dikë. Do t’ju pëlqejnë elementët si të brendshmet seksi, muzika, çokollata dhe lojërat. Partnerët më të mirë: Dashi, Binjakët, Luani, Shigjetari.

Akrepi

Akrepi ka një reputacion si pasionant dhe seksi. A jeni adhurues i lojërave? Për shkak të emocioneve të forta, shpesh nuk mund të kontrolloni dëshirat tuaja. Partnerët më të mirë: Demi, Luani, Akrepi, Peshqit.

Shigjetari

Jeni simpatikë, të sjellshëm dhe të butë në dhomën e gjumit. Ju pëlqen që gjithçka të jetë spontane, sidomos, nuk e duroni dot monotoninë në dhomën e gjumit. Kur jeni beqarë, jeni tepër flirtues dhe të prirur për flirtim. Partnerët më të mirë: Luani, Dashi, Binjakët, Ujori.

Bricjapi

Ashtu si Akrepi, Bricjapi ka një reputacion si një nga shenjat më seksi, por në të njëjtën kohë shumë sensuale. Nuk kalon shumë kohë që epshi i Bricjapit të zgjohet. Këmbët janë zonat më të ndjeshme erogjene. Partnerët më të mirë: Gaforrja, Demi, Bricjapi, Virgjëresha.

Ujori

Ujori është imponues dhe jokonvencional në dhomën e gjumit. Ju pëlqeni joshja, por nuk mund të relaksoheni dhe të hiqni dorë plotësisht nga pushteti. Jeni një person krijues por patjetër duhet të ndjeni eksitimin e partnerit tuaj. Partnerët më të mirë: Binjakët, Ujori, Shigjetari, Virgjëresha.

Peshqit

Peshqit janë shumë të shoqërueshëm dhe të qetë, ata tërheqin me energjinë e tyre të butë dhe romantike. Jeni romantike, sensuale dhe lozonjarë në shtrat dhe natyra juaj unike vlerëson vërtet partnerët krijues. Partnerët më të mirë: Akrepi, Gaforrja, Virgjëresha, Peshorja.

TË NGJASHME