Tr*gjedi në familjen e këngëtarit të njohur, djali i tij u mbyt në pishinë pak ditë pasi bëri 3 vjeç(Detaje)

by editor

Ylli nigerian i muzikës, Davido dhe partnerja e tij, Chioma Rowland kanë humbur djalin e tyre, Ifeanyi.

Sipas mediave të huaja, tre vjeçari u mbyt në një pishinë në rezidencën e tyre në një ishull pranë Lagos.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e së hënës, pak ditë pas ditëlindjes së tij të tretë.


Vogëlushi u dërgua me urgjencë në spital por nuk mundi të mbijetonte.

Davido, emri i vërtetë David Adeleke, ende nuk ka bërë ndonjë deklaratë zyrtare, por thuhet se ai nuk ka qenë në shtëpi kur ndodhi ngjarja.

Miq dhe kolegë të muzikantit kanë shprehur ngushëllimet për humbjen e madhe.

TË NGJASHME

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy