Tërmet i fortë shkund vendin fqinj, ja magnituda

by editor

Qendra Gjermane Kërkimore për Gjeoshkencat (GFZ) njoftoi se tërmeti goditi në një thellësi mesatare deri në të konsiderueshme prej 275 km nën epiqendrën afër Potenzës.

Një tërmet me magnitudë 5.2 ka ndodhur 85 km në jugperëndim të Potenzës, Itali.

Qendra Gjermane Kërkimore për Gjeoshkencat (GFZ) njoftoi se tërmeti goditi në një thellësi mesatare deri në të konsiderueshme prej 275 km nën epiqendrën afër Potenzës.

Tërmeti ra në orën 22:42 me orën lokale. Madhësia e saktë, epiqendra dhe thellësia e tërmetit mund të rishikohen brenda orëve ose minutave të ardhshme pasi sizmologët shqyrtojnë të dhënat dhe përsosin llogaritjet e tyre. Deri më tani nuk raportohet për dëme materiale.

TË NGJASHME

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy