Vajza nuk e deshi se s’kishte shtëpi në Tiranë, korcari habit rrjetin me reagimin: Ty dhe famiIjes tënde do…

by editor

Tirana është bërë kryeqendra jo vetëm për të rinjtë që duan të ndërtojnë aty të ardhmen por edhe për moshat më të mëdha. Megjithatë një pjesë e mirë e shqiptarëve që duan të jetojnë brenda territorit zgjedhin pikërisht kryeqytetin për veten dhe fëmijët e tyre.

Kështu ka qenë edhe dëshira e dy prindërve nga një fshat i Tiranës të cilët dëshironin që vajza e tyre të martohej me një djalë që kishte shtëpi në kryeqytet. Vetë vajza ka rrrëfyer historinë e duke thënë se ajo ishte dashuruar me një djalë nga Korça, por ai nuk e bleu dot një shtëpi në Tiranë. Për këtë arsye ajo e ka n darë por megjithatë është shprehur e fr ikë suar se mos ndoshta i ndodh ndonjë gjë ngaqë s’do ta pë rba llon te dot nd arjen.

Advertisements

Pershendetje! jam nje vajze nga nje fshat i tiranes.para 5 vjetesh njoha nje djale ne fb nga korca.iku itali flisnim dite e nate.nuk qendroi ahume itali dhe kur erdhi u takuam.per mua ka qene dita me e lumtur data

19.8.2013.ai me premtoi se do blinte shtepi ne tirane e do jetonim bashke pasi familja ime nuk donte nje dhender qe mos kishte shtepi ne tirane.ai nuk e blevi dot ate shtepi dhe une i dhashe f und lidhjes mgjths e doja.

Advertisements

ai nuk donte te nd aheshim me donte vertet por une per ta larguar u solla me nje fjaIor shume te as h per.njehere me ka thene qe une nuk jetoj dot pa ty dhe fatit tim nuk i dihet.me thoni kam vepruar drejt apo ga bim?

kam f rik e vertet se do i beje gje vetes.flm.”

Mirëpo ditën e sotme i riu nga Korça i ka kthyer përgjigje duke i thënë se asaj dhe familjes së saj ai i ka Iënë Zotin për të gj yku ar dhe se ajo mund të rrijë e qetë pasi ai s’ka ndërmend t’i bëjë gjë vetes.

Djali nga Korça shkruan: Pershendetje !doja ti pergjigjesha asaj vajzes nga fshati i tiranes qe kishte f rik e se ai djali qe kishte lene mos i bente gje vetes.une jam ai djali .

dhe i them se mos ki merak se nuk i bej gje vetes per ty jo.une nuk jam perfekt e as pretendoj te jem.vetem nje gje do ti them:ty dhe familjes tende ju kam Iene Zotin.”

TË NGJASHME