Ky është varrimi më i veçantë që habiti botën, ja arsyeja befasuese (Foto)

by editor

Përgjatë 14 viteve të fundit, Vera Lucia da Silva ka patur një ëndërr të pazakontë… të mbajë varrimin e saj ndërkohë që është ende gjallë.

44 – vjeçarja e realizoi këtë ëndërr dhe kaloi 24 orë në arkivol, teksa familjarët dhe miqtë “vaj tonin” për humbjen e saj.

Advertisements

Sipas britanikes Metro”, gruaja u shpreh se kjo ishte dita më e lumtur e jetës së saj.

Advertisements

Pavarësisht se shumë ishin kun dër idesë së Verës, gjatë gjithë ditës miq e të njohur erdhën për ta vizituar atë në she një mbështetjeje.

Vera, një shtëpiake e cila nuk ka fëmijë, shpjegoi se të realizonte varrimin e saj ishte një ëndërr e vjetër dhe që nuk do ta kishte besuar kurrë se do të bëhej realitet.

“Doja ta bëja një gjë të tillë prej 14 vitesh. Kam kaq shumë kohë që pres dhe nuk mund ta besoj që më në fund dëshira ime u realizua.”

TË NGJASHME