E njohu për 1 javë dhe i kërkoi para! Vajza i kërkon lekë emigrantit shqiptar, por fëlliq me përgjigjen

by editor

Disa ditë më parë JOQ ALBANIA organizoi një sondazh, ku pyetja që shtrohej ishte nëse femrat shqiptare janë materialiste, apo jo.

Ashtu siç edhe u pa nga të gjithë, 79% votuan se femrat në Shqipëri janë materialiste, duke treguar edhe njëherë se sinqeriteti në dashuri dhe shoqëri ka rënë.

Advertisements

E sikur të mos mjaftonte ky votim, një tjetër rast ku tregohet edhe njeherë sesa materialiste janë femrat ka mbërritur në redaksinë e JOQ ALBANIA.

Një i ri, i cili jeton në Angli ka dërguar mesazhet ku ka folur me një vajzë në Shqipëri. Vetëm me një javë bisedë, e reja i ka kërkuar 200 Paund, pasi sipas saj i ishte pr.ishur makina. Djali nuk ka pranuar t’ia japë dhe pas kësaj ajo e ka of.enduar duke i thënë ba.rbon dhe duke i bërë bllok.

Advertisements

Njëherazi i riu shqiptar bën thirrje që vajzat të mos shohin paranë tek djem pasi mund të kenë një fund të trishtë.

 

Djali shkruan:

Po ju dergoj nje bisede qe ndodhi pak para me nje goce, nese doni te jetoni keshtu duke kerkuar para nuk mendoj se eshte zgjidhja e duhur. Ne fakt kjo ndodhe shume sidomos kur e dine qe jetojme ne Angli, sepse kam shume raste dhe te shokeve te mi qe ju ka ndodhur keshtu. Ajo qe me beri pershtypje ishte dhe “bio” e goces “enderro si femije, jeto si i cmendur” si enderrohet si femije apo duke kerkuar parate e tjereve, kurse per pjesen te jetosh si e cmendur ke te drejte sepse keshtu jeton kur nuk je lodhur per ato leke. Keshtu cuna kujdes sidomos nga kto te “sinqertat” ose nga “sinjorinat” Anonim edhe une sepse nuk kam para te ju dergoj.

TË NGJASHME