Prej 9 vitesh jam e martura por nuk flej me burrin kurrë, gjithmonë jam vet dhe duroj sepse është “turp” të ndahesh

by editor

Qe 9 vite jam martu por nuk flej me burrin kurre, gjithmone jam vet dhe d uroj sepse eshte “tu rp” te n dahesh…

-Desha te shkruaj edhe un historin time,nuk mundem te shkruaj prej fb Tim por te nje mike ,ju lutem an onim…Martesa pa dashni…Pershendetje motra dhe vellezer,,,,

Advertisements

desha edhe un te tregoj historin e jetes time ne pika te shkurta edhe pse ka shum per tu then,,,,

Un jam nje grua,nje nen,,ne pamje te jashtme dukem nje vajz e la zdruar e k eqe,,,por ne fakt Nuk jam ashtu,,,nuk qaj para njerezve edhe pse shpirtin e kam coop coop,,nuk flas me njerzit per vu ajtjet e mia qe i kaloj cdo dit,,nuk dua askend ta besdis nuk dua askujt ti dh imbem,,

Advertisements

vetem ne ket jet kerkova respekt e dashuri te sinqert,,,asnjeher Sme ka interesuar paraja,,si è vogel e kisha princip te punoja dhe te bleja gjen qe e doja pa i kerkuar babit,,,,,

prej 6 vjece ja nisa me ba gatime e punt e shpis vetem e vetem pse nuk mundja ta shihja nenen ne at gjendje duke u munduar ta pergatiste ushqimin,,pasi ka ca pr obleme nuk dua te ceki ktu,,,,isha f mi qe gjen e fundit qe kisha un ,e ndaja me te tjeret,,

i ndohmoja cdo kujt,,e respektoja cdo kend,,me dh imben shum je timat endra ime eshte te bej nje shtepi per to nese ma mundeson Zoti,,,nuk kisha fat,,i doli nje njeri i panjohur babit i tha qe kaloj me vajzen tuaj por ajo nuk pranon,,,ky djali me ka n djekur kur kam shkuar ne shkoll mirpo nuk e kisha zakon ta ktheja koken,,me r ahu babi me tha fjalet me te r enda,,,ju betova edhe pse asnjeher nuk betohem njeriu qe nuk g enjen nuk betohet,,,

perseri ju betova me tha o do te shkosh me te o per ty vend ne shpi ska,,isha e re kisha f rig nuk I kishim edhe kushtet e mira,,,ne at koh kishim f rigen babes,,,u martova thash nuk do bej dasem sdua te vi dullak ne kok vetem qefin,,,shkova te shpia e kti sapo e pash mu eresu bota,,,nuk e doja ne asnje menyr,,,kishte edhe disa cr egullime ps iqike,,,nuk mundesha te flej me te ,e kisha te pamundur,,,,nenen e kishte shum te mir,,kur v diq ajo ndryshuan te gjith,,,me mbanin mbyllur ne shpi,,me tr ajtonin si nje q en krejt fa milja e tina,,,,edhe q eni ka me shum respekt,,,beja ushqime te ndryshme ,beja punet e shpis d uroja of endimet cdo dit,,,nuk kisha as nje cent te bleja dicka per veten time,,,me dobsuan shum,,me per..

maltretimoi me la sht atzen pastaj familja e tij me dergonin te ab..ortoj,doja te thoja se nuk ishte vetem se nuk ndjeja dashuri per te ,,por kam kaluar momente qe sdo doja askushi ti kalonte,,tmer cdo dit,,,,kam shum per te treguar nuk e di nga tja nis,,,te me kishte respektuar ky njeri ndoshta do ta doja por ky zotriu me beri me shum ta ureja,,,i lutem allahut mem dhan zgjidhje,,,smundem me te duroj,,,27 vjece jam,,,9 vite martes,,,9 vite flej vetem,,,9. Vite tmer,,,,edhe durimi ka nje kufi,,,,jetoj per te tjeret ,,,jetoj keshtu se esht t urp ne familjen ton te ndahet vajza,,,,por me. Eshte lodhur shpirti,,,,edhe fmin Po ma malltretojn shum,,,,,un ndihem me faj se nuk mundem ta mbroj fmin tem nga keta njerez,,,Nuk kam besuar qe egzostojn njerez te till,,por ja Zoti me sprovoj,,,vajza shiqoni edhe ne cfar familje shkoni para se te martoheni,,,mos u martoni pa deshir nese nuk e doni,,se sdo ta doni asnjeher ,,te ralla jan rastet qe dashurohen ,,,,,mos e beni kete g abim qe un sot e 9 Vjet po qa j ,,,,mos i risni fe mijet ne familje te pri shura,,,,e vetmja gje qe dua Tani eshte vetem te jem rahat,,sdua te degjoj bertima neser shpi,,,dua ta shoh fe mijun Tim te lumtur te udhzum,,,mua me m ungon shum ajo dashuri aj perkushtim per f min,,,un se pata dashurin e prinderve te mi ,,nuk edi cdo te thot te te puth prindi nuk doja tja beja f emiut Tim ashtu sic ma ben mua,,babi,,,kur i shoh nenat me fo shnjet e tyre duke shetitur me djeg shpirti se un asnjeher skam mundur te knaqem me f min tem duke va plotsu kerkesat familjes burit,,,,me falni qe e zgjata

TË NGJASHME