Anglezi martohet me shqiptaren, por i ndodh ajo që nuk imagjinohet: U sh*kova kur mora vesh se çfarë pune bënte

by editor

Në rubrikën e psikologes në gazetën britanike ‘The Sun’, ka mbërritur një histori që përfshin një vajzë shqiptare. Një 39-vjeçar anglez është njohur me një vajzë 23-vjeçe nga Shqipëria përmes rrjeteve sociale, dhe vetëm pak kohë më pas ata janë martuar.

Por vajza pas martese i tregon se është pr st tutë dhe se dëshiron ta vazhdojë aktivitetin e saj pasi kështu fiton shumë para.Ai nuk e ka pranuar këtë marr eshje me vajzën shqiptare dhe kështu ka nisur procedurat e di vorcit…por historia vijon edhe më tej! Ja çfarë i ka treguar ai psikologes
Letra e 39-vjeçarit

Advertisements

“Nuk i rezistoj dot bashkëshortes sime kur e takoj pasi ajo është vërtetë një grua shumë s k si, por ky është një gab im që po bëj sepse ne tashmë do të d ivo rcohemi.

Ajo është 23 vjeçe dhe vjen nga Shqipëria. Ne jemi njohur online dhe unë kam paguar që ajo të vinte në Angli para tre muajsh dhe menjëherë pas kësaj u martuam.

Advertisements

Fa tkeqë sisht martesa jonë zgjati vetëm 1 javë!

Unë jam 39 vjeç dhe gjithnjë kam qenë tip i t rpshëm dhe nuk kam pasur eksperienca sk s uale apo lidhje, dhe për këtë jam justifikuar me faktin se jam i zënë me punë. Vajzën e njoha teksa po flisja online dhe rastësisht filluam të bisedonim. Ajo mu duk shumë e sjellshme dhe më hyri në zemër.

Kur vendosi që të vinte këtu tek unë ajo më tha se duhej të martoheshim sepse për ndryshe do t dërgonin sërish në Shqipëri sepse nuk kishte dokumentacione. Unë pranova dhe u martuam menjëherë. Vetëm pas një jave martese, ajo më tregon se punon prs ti tutë dhe nuk ka ndërmend të heqë dorë pasi kjo i sjell shumë të ardhura. U mundova ta bind se nuk ka nevojë të punojë pasi tashmë më ka mua…por sërish ajo vazhdoi zanatin.

Fillova të bëj gati di vo rcin pasi nuk mendoj se ajo vajzë është e duhura për mua.

Muajin e fundit ajo më kontaktoi prapë dhe më kërkoi që të merrte një pjesë nga pasuria ime por avokati i shpjegoi se nuk i takonte asgjë. Pas kësaj ajo kërkoi që të më takonte dhe më tha se e kishte marrë malli. Kur e takova nuk i rezistova dot, sepse s k si me të gjithnjë më ka m arro sur, por e di që po bëj gabim. Ndihem shumë keq sepse e kam të vë shtirë të largohem prej saj…”

Përgjigjja e psikologes

“Ti je një persona i ku jdesshëm dhe me vlera dhe nuk mund të pranosh martesën me një punonjëse sk si.

Nëse e ke të vështirë të shkëputesh prej saj pasi e takon, atëherë mos e tako. Duke bërë sk s me të edhe nuk shkëputesh por njëkohësisht edhe rrzikon të marrësh ndonjë s mundje të transmetueshme, duke marrë parasysh që vajza fle me shumë meshkuj. Të këshilloj ta harrosh atë dhe të vijosh me procedura e d vorcit. Gjithashtu fillo të dalësh dhe të njohësh miq dhe persona të rinj”.

TË NGJASHME