Veprimi që të gjithë e mbajnë se kret! Ja se si të largoni erën e k eqe të gojës në vetëm 5 minuta

by editor

Sipas statistikave, 5 nga 60% e njerëzve në botë vu.ajnë nga era e keqe e gojës. Edhe nëse kujdeseni për higjienën e gojës çdo ditë, ju keni një erë të keqe dhe ju vë në pozitë të keqe tek të tjerët sa herë që flisni. Por çfarë të bëni kur keni një emergjencë dhe nuk ju ndodhet një çamçakëz me vete? Ne do t’ju japim disa zgjidhje të shpejta dhe efektive në 5 minuta se si të largoni erën e keqe të gojës. Na falenderoni pasi të lexoni artikullin!

Ju duhet vetëm një lugë vaj ulliri dhe pak mjaltë dhe do jeni të mbrojtur nga sëmundjet e viteve të fundit, ja si t’i përdorni
Arsyet pse keni një erë të keqe të gojës:
Konsumimi i shumë ushqimeve të pasura me squfur.

Advertisements

Pirja e duhanit dhe alk.oolit.

Stresi dhe ankthi.

Advertisements

Inf.eksionet orale.

Pri.shja e dhëmbëve.

Çfarë të bëni?

Pini sa më shumë ujë

Kur jeni të dehidratuar, goja juaj është e thatë dhe për rrjedhojë mund të keni edhe a.romë aspak të këndshme. Prandaj duhet të pini sa më shumë ujë!

Hani mollë

Merrni një mollë kur të dilni nga shtëpia. Mollët ndihmojnë për të neutralizuar erën e keqe dhe pastrojnë dhëmbët tuaj.

Thithni një limon

Limonët nuk janë vetëm të shëndetshëm, por gjithashtu janë të dobishëm kundër erës së keqe të gojës, pasi ato vr.asin bakteret që mund të prodhojnë një erë të padëshiruar.

Ajo çfarë duhet të bëni është të thithni një limon ose ta shtrydhni dhe ta pini lëngun e tij. Limoni është gjithashtu efektiv pasi keni ngrënë qepë ose hudhër.

TË NGJASHME