Arsyeja do iu lërë pa fjalë/ Martesa më e shkurtër në histori, ndahen 3 minuta pasi lidhën kurorë

by editor

Mund të duket e pazakontë, por është e vërtetë. Një çift në Kuvajt u divòrcua vetëm tre minuta pasi u martuan. Nusja u tërhoq gjatë ceremonisë në daljen nga gjykáta, vetëm disa minuta pasi lidhën kurorë.

Arsyeja e divòrcit ishte sepse burri i saj i ri e quajti atë “bùdallaqe” para të ftuarve dhe gruaja u zèmërua aq shumë sa ajo i kërkoi gjykatësit ta prishë menjëherë martesën dhe t’i shkurorëzojë ata.

Advertisements

Sipas mediave vendase, raportohet se gjykátësi pranoi kërkesat e nuses dhe i dha një divòrc në të njëjtën gjykatë. Martesa treminutëshe e çiftit, është cilësuar edhe si më e shkurtra në histori.

Advertisements

Ndërkohë shumë përdorues në rrjetet sociale uruan ish-nusen për trimërinë e saj dhe u shprehën se do të kishin bërë të njëjtën gjë nëse burri i tyre me të cilin sapo ishin kurorëzuar do t’i quante “bùdallaqe”.

TË NGJASHME