Aksident i frikshëm në Itali/ 25-vjeçari shqiptar bën parakalim të gabuar, i merr jetën italianit

by editor

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Itali, ku dy makina, një “Fiat Tipo” dhe një “Ford Focus”,

u përpl asën për shkak të mungesës së përparësisë dhe një parakalimi të gabuar nga ana e të riut shqiptar.

Ngjarja solli vde kjen e Paolo De Poli, 61 vjeç, nga Azzano Decimo, i cili drejtonte Fiatin, ndërsa i plagosur ka mbetur drejtuesi i mjetit Focus, një shtetas shqiptar 25 vjeç.

Identiteti i këtij të fundit nuk dihet ende, ndërsa mësohet se ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën, nën kujdesin e mjekëve.

TË NGJASHME

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy