Ngjarje e rëndë! Gjendet e vd*kur në shtëpi familja me 4 anëtarë, dyshimet e para

by editor

Një ngjarje tro nditëse ka ndodhur në Francë, ku anëtarët e një familjeje janë gjetur të vde kur brenda shtëpisë së tyre.

Ngjarja ka ndodhur në Finistère, në Francën veriperëndimore, me provat e para që tregojnë babain si autor të vrasjes.

Advertisements

Babai, nëna dhe dy vajzat e vogla të së njëjtës familje janë gjetur të pajetë në një shtëpi në fshatin Karatek të Finisterrës, siç bëri të ditur prokurori i Brestit.

38-vjeçarja u gjet në katin e dytë, në krevatin bashkëshortor dhe vajzat 8 dhe 11 vjeç në katin e parë, secila në dhomën e vet dhe në shtratin e tyre.

Advertisements

41-vjeçari është gjetur i varur në katin përdhesë, në shkallë, sipas prokurorisë. Një qen, me sa duket i përkiste familjes, u gjet gjithashtu i vd ekur, raportoi AFP.

Vëzhgimet fillestare, të bëra në vend nga hetuesit dhe mjeku mjekësor, nuk zbuluan asnjë gjurmë dëmtimi të jashtëm dhe as përdorimin e ar mës në asnjë prej trupave. Nëna dhe dy vajzat kanë shenja të helmimit.

Drama e luajtur në veriperëndim të Francës i atribuohet, sipas dëshmive të para të prokurorisë, në kuadër të ndarjes së çiftit. I dyshuari kryesor është babai i familjes i cili duket se ka helmuar dy fëmijët dhe bashkëshorten e më pas është vetëvr arë.

Sipas gazetës “Le Télégramme”, burri punonte në një fabrikë mermeri në zonë, ndërkohë që çifti ishte i martuar që prej qershorit të vitit 2009.

Drejtoria e policisë vendase, e cila ka qenë në krye të hetimeve, po heton akuzën e vrasjes nga pakujdesia, ndërsa do të bëhet autopsia për të përcaktuar shkakun e vde kjes.

TË NGJASHME