Meteorologu zbulon çfarë pritet të ndodhë me temperaturat në fundjavë: Duke u nisur nga e mërkura do të ketë

by editor

Shqipëria do të vijojë të jetë nën ndikimin e motit të kthjellët dhe temperaturave të lartë gjatë ditët së sotme

dhe të nesërme me temperatura që shkojnë deri në 28 gradë celsius.

Advertisements

Meteorologu i Meteoalb Hakil Osmani tha se do duke nisur nga e mërkura do të ketë rënie graduale të temperatura.

Deri të premten me temperatura që nuk shkojnë më shumë se 23 gradë në vlerat maksimale, dhe vlerat minimale 4 gradë në vendet.

Advertisements

TË NGJASHME