Çmimi i naftës ‘kapi qiellin’, depueti bën thirrjen urgjente: Të shkrihet menjëherë Bordi, çmimi në bursa ka rënë

by editor

Deputeti i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili në një reagim në “Facebook”, ka reaguar me kritika ndaj Bordit të Transparencës, duke u shprehur se ka 20 ditë që nuk mblidhet edhe pse çmimi në bursa ka rënë.

Statusi:

Advertisements

Bordi i naftes e leshon pa duar vjedhjen e shqiptareve, ka 20 dite qe s’mblidhet!

Bordi i hajduteve, qe cakton cmimin e naftes nuk mblidhet, qe ne 12 tetor pasi gozhdoi cmimin ne 240 lek per liter.
Cmimi i naftes ne bursa ka rene deri ne 15% ndersa bordi i hajduteve nuk e leviz cmimin ne menyre qe vjedhja te vazhdoje.

Advertisements

Maqedonia e ul dy here cmimin brenda vetem pese diteve dhe aktualisht eshte 189 lek litri.

Ndersa ne Kosove sot cmimi i naftes eshte 202 lek litri.

Bordi ka 20 dite qe duke mos u mbledhur e ka leshuar pa duar vjedhjen.

TE SHKRIHET MENJEHERE BORDI I HAJDUTERISE!

TE MIRATOHET PROJEKTLIGJI I PARTISE SE LIRISE PER HEQJEN E TAKSES SE QARKULLIMIT DHE TE KARBONIT

TË NGJASHME