Tronditet bota e sportit! Shpërthim i fuqishëm në këtë shtet, shumica e viktimave futbollistë(Video)

by editor

Të paktën 10 persona u v ranë dhe më shumë se 20 u plagosën pas një sh përthimi në Bagdadin lindor, Irak, të shtunën, sipas burimeve të sigurisë dhe atyre mjekësore.

Ngjarja ndodhi pranë një fushe futbolli dhe një kafeneje kur shpë rtheu lënda plasëse e vendosur në një automjet.

Advertisements

Kjo nga ana tjetër shkaktoi një tjetër shpër thim në një cisternë LPG aty pranë, thanë burimet e sigurisë

Shumica e viktimave janë futbollistë që ndodheshin në fushë.

Advertisements

Associated Press fillimisht kishte raportuar se shpërthimi mund të ketë qenë për shkak të një problemi teknik.

TË NGJASHME