Tro*ditëse! Kryebashkiaku goditet me mjete të forta në rrugë(Emri+Foto)

by editor

Kryetari i bashkisë së Giaveno (Torino), Carlo Giacone, 62 vjeç, u sulmua nga një i panjohur e për pasojë ka mbetur i plagosur rëndë.

Ngjarja ka ndodhur në qytet, në rrugë, mbrëmjen e djeshme, pak para mesnatës. Giacone, i goditur disa herë në kokë, u dërgua në spitalin e Rivolit (Torino) ku nga sa raportohet ka pësuar disa fraktura të kafkës.

Advertisements

“Nuk e kemi idenë pse ndodhi kjo. Ishte tronditëse. Ne punojmë së bashku praktikisht shtatë ditë në javë dhe nuk kam pasur kurrë ndonjë mendim.

Carlo nuk më ka shprehur kurrë ndonjë shqetësim.

Advertisements

Në fund të fundit, ai është një person i hapur për dialog, konfrontim, dëgjim”, tha Stefano Olocco, nënkryetar i bashkisë së Giaveno.

Karabinierët e Giaveno kanë nisur hetimet për identifikimin e agresorit dhe motivin e episodit.

TË NGJASHME