Surprizat e papritura të motit për ditën e diel, çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

by editor

fundjava pritet të jetë nën ndikim të masave ajrore të qëndrueshme.

Moti parashikohet me kthjellime dhe vranësira kalimtare përgjatë relieveve malore.

Advertisements

Në orët e mëngjesit priet të ketë prezencë të mjegullës kryesisht përgjatë zonave luginore.

Era parashikohet të jetë nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare 1-6m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare fiton shpejtësi deri në 10m/sek.

Advertisements

Valëzimi në dete i forcës 1-2 ballë.

TË NGJASHME