“Gjithçka e parandjeve…”, prek me dedikimin nëna e Sokol Olldashit: Ike për të më lënë shpirtin e vrarë

by editor

Kozeta Mamaqi, nëna e Sokol Olldashit ka përkujtuar të birin, nëpërmjet një dedikimi prekës.

Ajo ka shpërndarë një poezi të Olldashi dhe bën dedikim prekës për djalin e ndjerë. Mamaqi shkruan “shpirti im gjithçka e parandjeve sepse e njohje jetën deri gjer në kaplilare”.

Advertisements

“Shpirti im , gjithshka e parandjeve, sepse e njihje jeten gjer ne kapilare. E njohe te miren dhe te keqen qe kur ishe filiz dhe ndjeve e provove aqe shume dhimbje … Ike per te me lene mua me shpirt te vrare e mall pafund per ty, i miri im…Sa mall shpirt…Ike per te mos u kthyer, ndersa une pres, pres , pres…Te dua shume…!” shkruan nëna e ish-deputetit.

Kujtojmë që demokrati i ndjerë Sokol Olldashi ndërroi jetë si pasojë e një aksidenti më 20 nëntorit 2013, por që nëna e tij shpesh ka ngritur pikëyetje në lidhje me këtë ngjarje.

Advertisements

TË NGJASHME