‘Gjëma’ e madhe po ndodh me Euron dhe Dollarin, njihuni me këmbimin valutor

by editor

Dollari amerikan është blerë këtë të diel, 30 Tetor, me 117.8 lekë dhe është shitur me 119 lekë sipas kursit të këmbimit, duke pësuar një rënie të lehtë me ditët që lamë pas.

Sakaq monedha evropiane Euro blihet me 117.6 lekë dhe shitet me 118.4.

Advertisements

Rritje ka pësuar paundi britanik, i cili sot blihet me 136 lekë dhe shitet me 137.5 lekë.

Ndërsa franga zvicerane ka mbetur në të njëjtat nivele, ku blihet me 117.8 lekë dhe shitet me 119 lekë.

Advertisements

TË NGJASHME