E papritur! Parashikimi i motit për javën e ardhshme, SHMU publikon hartën: Çfarë ndodh me temperaturat

by editor

Ashtu si këto ditët e fundit edhe për javën që presim parapara vendi ynë do të vijojë të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike.

Sipas SHMU kjo vjen si pasojë e pozicionimit të fortë të Anticiklonit Afrikan i cili sjell jo vetëm mot të qëndrueshëm por edhe masa ajri të ngrohta.

Advertisements

Në këtë mënyrë moti përgjatë të gjithë javës që presim parapara parashikohet i kthjellët si dhe vranësira fare të pakta kalimtare në relievet malore.

Gjithashtu vlen për tu theksuar se vlerat e temperaturave në orët e mëngjesit do të jenë relativisht të ulëta ndryshe nga ato të mesditës të cilat do të jenë relativisht të larta.

Advertisements

TË NGJASHME