E rëndë/ Të shtëna me armë zjarri gjatë funeralit të 20-vjeçarit, plagosen 6 persona, dyshohet se…

by editor

6 persona kanë mbetur të plagosur pas disa të shtënave në një kishë në Pensilvani, SHBA.

Ngjarja ka ndodhur gjatë funeralit të një 20-vjeçari, i cili ishte një prej 3 viktimave të një tjetër përplasjeje me armë zjarri në Pittsburgh. Sipas autoriteteve, një person është në gjendje të rëndë, ndërsa 5 të tjerë tashmë janë në gjendje të stabilizuar.

Advertisements

Ka dyshime që autorët e të shtënave të jenë të njëjtët persona dhe në të dyja ngjarje të jetë përdorur e njëjta armë.

Advertisements

TË NGJASHME