Panik në bord, avioni bën ulje emergjente, i ndodh e papritura në mes të fluturimit(Video)

by editor

Autoriteti i aviacionit civil të Paraguajit nisi sot një hetim për fluturimin LA1325 të LATAM Airlines, kapiteni i të cilit u detyrua të bënte një ulje emergjente. Ulja emergjente u bë pasi hunda e avionit u shpërbë mes një stuhie të fortë.

Airbus A320 që i përkiste degës së sipërpërmendur të linjës ajrore në Paraguaj u përball me mot ekstrem të mërkurën vonë në mbrëmje, ndërsa fluturonte nga Asuncion në Santiago, Kili.

Advertisements

Videot e publikuara në rrjetet sociale tregojnë momentet e frikshme për pasagjerët teksa avioni dridhet dhe rrufeja shkrep nga dritaret. Avioni u kthye në kryeqytetin e Paraguajit dhe u ul i sigurt, pa lëndime në pasagjerë apo anëtarë të ekuipazhit. Megjithatë pamjet e hundës së shpërbërë dhe të çarave në xhamin e kabinës janë tronditëse.

TË NGJASHME