E rëndë! 8 persona shkrumbohen brenda një shtëpie, policia nis hetimet

by editor

Tetë persona janë shkrumbuar në një shtëpi në Oklahoma.

Sky News raporton se zjarri ra rreth orës 16:00 të ditës se djeshme dhe policia ka mbërritur menjëherë në vendngjarje.

Advertisements

Policia e Broken Arroë tha se ky zjarr është vënë qëllimisht dhe kanë nisur heitmet për vrasje.

Zëdhënësi i policisë deklaroi për mediat se kjo ngjarje është mjaft tronditëse dhe se qyteti nuk është i sigurt. Broken Arroë është periferia më e madhe e Tulsa-s, me pothuajse 115,000 banorë. Në hetim është përfshirë edhe Byroja Amerikane e Al koolit, Duhanit, Ar mëve të Zjarrit dhe Eksplozivëve.

Advertisements

TË NGJASHME