E frikshme! Panik në bord, avioni bën ulje emergjente, çfarë ndodhi në tualet gjatë fluturimit

by editor

Një pasagjer izraelit shkaktoi një zjarr në kabinën e tualetit të avionit gjatë një fluturimi të El Al për në Bangkok të premten.

Incidenti ndodhi gjatë një fluturimi që u nis nga Tel Avivi, pasi një pasagjer që ndoshta donte të pinte duhan pa u zbuluar, hodhi një bisht cigareje në koshin e plehrave në tualeti, por cigarja ndezi letrën higjienike brenda, e cila bëri që si koshi i plehrave ashtu edhe tualeti të merrte flakë.

Advertisements

Sensorët e tymit në kabinën e Boeing 777 u aktivizuan, duke paralajmëruar ekuipazhin.

Avioni që ishte në mes të fluturimit në kohën e incidentit vazhdoi rrugën e tij siç ishte planifikuar derisa u ulur në Bangkok pavarësisht zjarrit.

Advertisements

Pas fikjes së zjarrit është bërë vlerësimi i situatës dhe është konstatuar se nuk ka rrezik për aeroplanin. El Al vendosi të mos përfshijë policinë në Tajlandë, por kompania do të ndërmarrë veprime ligjore kundër burrit.

Pirja e duhanit është rreptësisht e ndaluar në aeroplanë për të parandaluar incidente si ky.

TË NGJASHME