Berlusconi shfaqet i tronditur, zbardhet arsyeja

by editor

Episodi ku përfshihet Pablo Mari në qendrën tregtare Assago, i goditur me thikë pas shpine nga një person me probleme mendore, tronditi të gjithë botën e futbollit italian.

Është tronditur shumë edhe Silvio Berlusconi, pronari i Monzas, skuadra e spanjollit të plagosur dhe i transportuar me urgjencë në Niguarda në Milano.

Advertisements

Senatori ka telefonuar vazhdimisht drejtorin sportiv Galliani dhe trajnerin Palladino, dy anëtarët e vetëm të klubit që vizituan mbrojtësin në spital.

Të gjithë shokët e tjerë të skuadrës kanë dashur të vizitojnë lojtarin, por nuk është bërë e mundur për shkak të tensionit që ka.

Advertisements

TË NGJASHME