Vladimir Putin bën lëvizjen urgjente, ja çfarë pritet të ndodhë në orën 15.00

by editor

Ditën e sotme në orën 15:00, sipas kohës së Evropës Qendrore, Putin do të flasë në një panel të ‘think tank Valdai Moscow’,

ku gazetarë dhe analistë të pavarur nga vendet perëndimore do të mund të bëjnë pyetje.

Advertisements

Fjalimi i presidentit rus u njoftua vetëm një ditë pasi Putin mbikëqyri një stërvitje ushtarake të një sulmi të dhunshëm bërthamor me lidhje video.

Zëdhënësi i Kremlinit Dmitry Peskov, i cili foli në panelin Valdai të mërkurën, tha se “do të ketë një fjalim të madh, i ndjekur nga një diskutim”.

Advertisements

TË NGJASHME