Tragjike në Greqi! Nëna gjen të birin të pajetë në shtëpi, dyshohet se babai i mori jetën

by editor

Një krim i rëndë ka ndodhur pasditen e së mërkurës në Menemeni të Selanikut.

Një 41-vjeçar, shtetas i Armenisë, është gjetur i vde kur me plagë në kokë pranë babait të tij gjysmë të ndërgjegjshëm. Sipas raportimit të Thestival, vrasja ka ndodhur në orën 19:00, në një banesë në katin e dytë të një pallati në rrugën Omirou.

Advertisements

“Djalin e gjeta të vdekur dhe bashkëshortin pa ndjenja”, ka deklaruar nëna e viktimës. Në pak minuta zona u rrethua nga forca të forta policie, ndërsa babi i vik timës u dërgua në spital. Rasti po shqyrtohet nga policët me përvojë të Departamentit të Krimeve Kundër Jetës në Drejtorinë e Sigurimit të Selanikut.

Babai që në momentin e parë u konsiderua si i dyshuari kryesor për kryerjen e vrasjes.

Advertisements

Provat e mbledhura nga policia nuk tregojnë praninë e një personi të tretë në vendin e krimit.

Fqinjët raportuan se babë e bir kishin debate të ashpra pothuajse çdo ditë gjatë javës së kaluar. Hetimi policor vazhdon. Shkaku i vdekjes së 41-vjeçarit do të dalë nga ekspertiza mjeko-ligjore.

TË NGJASHME