‘Çmendet’ 46-vjeçari, godet me thikë pesë kalimtarë në një qendër tregtare

by editor

Pesë persona u plagosën pas një sulmi që ndodhi brenda qendrës tregtare Assago (Milano), në rrugën Milanofiori, nga një burrë (46-vjeç) i cili, sipas raportimeve nga karabinierët, është bllokuar.

Advertisements

Të plagosurit janë dërguar në spital me helikopter dhe gjendja e tre prej tyre është e rëndë.

Policia po rindërton dinamikën e ngjarjes. Për momentin nuk dihet ende nëse bëhet fjalë për një sherr apo veprim i një personi të çmendur.

Advertisements

TË NGJASHME