Vdekja e Lear Kurtit, gazetari zbardh detaje të reja: 32-vjeçari kishte buzën e çarë, tentuan ti

by editor

Gazetari Elton Qyno u shpreh se Lear Kurti ka një hematomë në pjesën e duarve nga hekuri i prangave.

Ai tha se policia e ka pranuar po ashtu se 32-vjeçari ka një të çarë në buzë, pasi janë munduar t’i kapin gjuhën që i ka ikur në komisariat.

Advertisements

Qyno: Leari ka një hematomë në pjesën e duarve nga hekuri i prangave, sepse çdo persona i arrestuar që shfaq tendenca për tu larguar, padyshim që bën shtrëngim tek duart dhe lënë shenje. Pjesa tjetër e shenjës është tek buza e tij.

Advertisements

Me aq sa kam lexuar nga, policia e ka pranuar se shenja në buzë është lënë nga ana e tyre, pasi atij i ka ikur 1 herë ose 2 herë gjuha brenda në komisariat për t’ia tërhequr dhe në këto kushte i kanë carë edhe buzën, prandaj i ka ngelur ajo hematomë.

Ata e kanë mohuar dhunën, por një shok në media ka deklaruar se është ushtruar dhunë.

TË NGJASHME