Kthjellime dhe temperatura deri në 28 gradë, njihuni me parashikimin e motit për sot

by editor

Sipas MeteoAlb: Orët e paradites; do të jetë nën dominimin e kthjellimeve në të gjithë territori Shqiptar.

Ndërsa në pjesën e dytë të ditës do të ketë kalime të pakta vranësirash në zonat Verilindore dhe në zonat Juglindore. POR zonat bregdetare dhe të ulëta do të MBETEN në mbizotërimin e motit të kthjellët dhe temperaturave relativisht të larta.

Advertisements

Temperaturat e ajrit do të mbeten kostante në mëngjes, POR do të ulen lehtë në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 9°C deri në 28°C.

Advertisements

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë.

TË NGJASHME