Shkundet toka, tërmeti i fuqishëm godet ishullin, ja magnituda

by editor

Një tërmet me magnitudë 6.6 sipas Rihter u regjistrua sot në Filipine në orën 16:59 me kohë lokale.

Advertisements

Epiqendra e tërmetit u regjistrua në një thellësi prej 18 kilometrash dhe ishte 21 kilometra larg qytetit La Paz, i cili ka rreth 3400 banorë, shkruan EMSC.

Deri më tani nuk ka raportime për dëme apo viktima.

Advertisements

TË NGJASHME