“Kam hedhur një dozë droge, shkoni e…” Klodiana Lala plas detaje të forta: Lear Kurti kishte fobi kur shikonte policë sepse…

by editor

Gazetarja Klodiana Lala thotë se 32-vjeçari, Lear Kurti, i cili humbi jetën pas shoqërimit në komisariatin e “Don Boskos”, ishte përdorues droge. Sipas gazetares Lala, 32-vjeçari kishte fobi nga efektivët e policisë dhe ndryshonte sjellje sapo i shikonte.

“Leart Kurti duke ecur në rrugë, punonjësit e policisë e pyesin nëse është banor i lagjes. Ai i thotë jam banor i fushës së aviacionit. Në momentin që i kanë kërkuar shpjegime dhe kartën e identifikimit ai ka filluar të vrapojë. Kur shikonte policë, kishte fobi.

Advertisements

Ai njihej si person me precedent në konsumimin e lëndëve narkotike. Në momentin që ka mbërritur tek marketi, ai ka filluar tí japë shenjat e dridhjes. Ai u ka thënë se kam hedhur një dozë droge, ju shkoni e gjeni. Tani ka mbërritur tek komisariati, sipas punonjësve të policisë nuk ka dashur të dalë nga automjeti.”, tha Lala në emisionin “Opinion”.

Advertisements

TË NGJASHME