E rëndë! Avioni përplaset në një ndërtesë banimi, ndërrojnë jetë dy pilotët

by editor

Një avion ushtarak rus është përplasur për një ndërtese banimi në qytetin siberian, Irkutsk, më 23 tetor, duke vrarë të dy pilotët, thanë autoritetet.

“Nuk ka viktima në mesin e popullatës”, tha Ministria ruse për Situata Emergjente.

Advertisements

Zyrtarët thanë se avioni luftarak i llojit Sukhoi SU-30 u rrëzua teksa po zhvillonte një fluturim trajnues.

Advertisements

Ky incident vjen disa ditë pasi një avion tjetër luftarak rus u përplas pranë një ndërtese banimi në qytetin Jevsk, në Detin Azov, duke lënë të vrarë 15 persona dhe duke plagosur 19 të tjerë.

TË NGJASHME