Kthesa e papritur e motit befason edhe meteorologët: Kjo që po ndodh është e pazakontë

by editor

Verë në Tetor! Temperatura që arrijnë deri në 27°C.

Sipas MeteoAlb, prej disa ditësh i gjithë territori Shqiptar po dominohet nga kushtet e qëndrueshme atmosferik, ku edhe sot do të vijojnë kthjellimet të jenë mbizotëruese gjatë paradites në pothuajse gjithë vendin.

Advertisements

Meterologët shprehen se këto temperatura që janë prezente këto ditë në vendin tonë janë të pazakonta.

Giorgia Meloni bëhet zyrtarisht kryeministrja e parë grua e Italisë, ja emrat e qeverisë së re dhe lëvizja e saj e rrezikshme që po trazon politikën në Romë
Ndërsa në zonat malore do të ketë kalime të pakta vranësirash, të cilat më të dukshme do të jenë në zonat e thella malore.

Advertisements


Temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 7°C deri në 27°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë.

TË NGJASHME