Këmbimi valutor për datën 22 Tetor/ Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

by editor

Dollari amerikan është blerë këtë të enjte, 22 Tetor me 118.5 lekë dhe është shitur me 119.7 lekë sipas kursit të këmbimit, duke treguar forcim.

Sakaq monedha evropiane Euro blihet me 116.8 lekë dhe shitet me 117.4 lekë, duke treguar qendrueshmëri.

Advertisements

Paundi britanik sot blihet me 132.8 lekë dhe shitet me 134,2 lekë, duke treguar forcim.

Advertisements

TË NGJASHME