Si parashikohen temperaturat? Nëse keni plane për fundjavë, zbuloni më parë ‘surprizat’ e motit

by editor

Edhe për këtë fundjavë që presim përpara, vendi ynë do të vijojë të jetë nën dikimin e kushteve atsmoferike të qëndrueshme falë masave ajrore relativisht të ngrohta me origjinë jugperëndimore.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin, përjashtuar vranësirat e pakta kalimtare në relievet malore në veri dhe lindje.

Advertisements

Era do të fryjë me drejtim kryesor nga kuadrati i jugut e lehtë, por hera – herës në orët e mesditës dhe ato të pasdites deri mesatare dhe shpejtësi deri në 5-8m/s dhe kryesisht përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore.

Advertisements

TË NGJASHME